15. listopadu 2023
2 minuty čtení

Kraj Vysočina by měl v brzké době dostat zpět peníze z likvidované Sberbank CZ. Zbylých 126 milionů korun je zatím ve hvězdách

Kraj Vysočina by měl ze svých peněz v likvidované Sberbank CZ v nejbližší době dostat 95% zadržované hodnoty.

Městský soud v Praze schválil tento týden výplatu 57 miliard korun zhruba 16 000 věřitelům zkrachovalé Sberbank CZ. Pokud v patnáctidenní lhůtě nikdo z věřitelů proti rozhodnutí nepodá odvolání, nebude výplatě nic bránit. „Podání námitky nezvažujeme. Mrzí mě však, že i přesto, že je k dispozici dostatek peněz na výplatu zadržovaných peněz, bude třetí věřitelské skupině prozatím vyplaceno pouze 95%. 5,5 miliardy korun, které si insolvenční správkyně nechává prozatím u sebe jako jakousi rezervu nepovažujeme za adekvátní. Protože je likvidována zdravá banka, očekáváme, že nám budou vráceny všechny naše peníze včetně úroků. Budeme bedlivě sledovat vývoj dalších výplat,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Částka, kterou má podle zveřejněného rozpisu dostat Kraj Vysočina, podle hejtmana obsahuje zadržené peníze a 27 milionů korun z úroků, které byly připsané do loňského července. Ve zkrachovalé bance podle rozpisu kraji ještě zůstane 126 milionů korun. Vedení Kraje Vysočina předpokládá, že i na jejich výplatu postupně musí dojít.

Zdroj a foto: Kraj Vysočina