21. července 2022
4 minuty čtení

"Kolama dolů - učme se přežít": Preventivní akce pro přihlášené motorkáře na letišti v Komárovicích

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky
společně s Asociací center bezpečné jízdy pořádají další ročník preventivního projektu zaměřeného na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů, který nese název „Kolama dolů – učme se přežít“. V Kraji Vysočina proběhne tato akce 22. července 2022 s místem srazu přihlášených účastníků na letišti v Komárovicích. Účastníci se dopředu registrovali přes web projektu. Průběh jednotlivých akcí projektu byl předem prezentován na webových stránkách a sociálních profilech Policie České republiky. Samotný výjezd motorkářů proběhne organizovaně z předem určeného místa za doprovodu dopravních policistů na motocyklech.

Proč tento projekt?

Cílem projektu je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů v průběhu motorkářské sezóny. Přičemž
jde primárně o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu.

V období od začátku letošního roku do konce června došlo na silnicích Vysočiny k celkem 73 dopravním nehodám za účasti řidiče motocyklu. Z celkového počtu byl v 48 případech viníkem dopravní nehody právě motorkář. Ve dvou případech došlo k úmrtí motorkáře. V devíti případech došlo k těžkému zranění, 55 se motorkář při dopravní nehodě zranil lehce. Ve čtyřech případech byl motorkář pod vlivem alkoholu.

Harmonogram projektu

V rámci Kraje Vysočina se
společná jízda motocyklistů uskuteční na schválené trase v rozsahu 66,6 km.
Po dojetí do výcvikového centra se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu. V rámci výcvikového centra proběhnou ukázky bezpečné jízdy i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Každý účastník tohoto projektu obdrží před začátkem jízdy reflexní šle, které přispívají
ke zvýšení viditelnosti v silničním provozu.


Harmonogram preventivního projektu
12:00 – sraz přihlášených účastníků v místě setkání (letiště Komárovice), organizační informace
13:00 – 15:00 – společný výjezd po schválené trase (okruh 66,6 km)
15:00 – program pro účastníky na polygonu v Jihlavě

Zdroj: Policie České republiky
Foto: pixabay