07. září 2022
3 minuty čtení

Kempují před úřadem, aby mohli stavět řadovku. Trošku nás ta situace překvapila, zní ze žďárské radnice

Ve Žďáru nad Sázavou čekají lidé venku na rezervaci parcely pro stavbu řadového domu a budou takhle čekat až do pondělí 12. září, kdy město spustí rezervace. Město nabízí 27 parcel ve Vápenické ulici za pevně danou cenu 2357 Kč korun bez daně. Rozhodne pořadí zájemců. První lidé se ovšem postavili do řady u městského úřadu v Žižkově ulici už v neděli večer, teď už jich tam čeká ke třem desítkám. Město jim zajistilo chemickou toaletu, přívod elektřiny i altán, v němž se mohou schovat, kdyby pršelo. Je tam také místo, kde mohou být stany.

Zájemci posedávají na skládacích sedačkách, včera kolemě běhalo i pár dětí. Jak čekající řekli ČTK, přespávají ve stanu nebo v autech. Střídají se tam partneři i rodinní příslušníci, někdo si kvůli tomu vzal dovolenou. Na postup radnice si oslovení nestěžovali. "Relativně nízká cena a pěkná lokalita pro bydlení," řekl jeden z nich, který přišel v pondělí ráno. Má za to, že parcely za takovou cenu a na dobrém místě ve Žďáru nad Sázavou několik let nebudou.

"Chceme ve Žďáře hezké bydlení, máme rodinu, chceme ji nějak zajistit, zabezpečit, takže nám bohužel nezbylo nic jiného než si opravdu jít stoupnout do té fronty už v pondělí ráno, protože v neděli večer už tu byli první dva zájemci. Počítali jsme s tím, že by lidé mohli začít chodit do fronty zhruba v pátek, ale byli jsme překvapeni, a vlastně i rozčileni, že se tu teď budeme muset týden s manželem střídat. Operativně jsme museli pořešit hlídání dětí a podobně. Prodej pozemků bude probíhat v pondělí od osmi hodin, tak do té doby tady budeme stát," popisuje naší redakci jedna ze zájemkyň o parcelu jejich situaci.

"Trošku nás ta situace překvapila," řekla  mluvčí žďárské radnice Blanka Sobolová. Dodala, že když město prodávalo podobně pozemky v Barvířské ulici, která je také v lokalitě Klafar, čekali lidé na pondělní rezervaci přes víkend. Počty zájemců se podle ní teď daly obtížně odhadnout i kvůli nynější složité ekonomické situaci.

"Každopádně jsme za to velmi rádi, že ti lidé o pozemky zájem mají. Snažili jsme se jim tam zabezpečit v rámci možností nějaké zázemí," uvedla mluvčí. Podotkla, že tento způsob prodeje nemusí být každému příjemný, ale městu se zdá nejspravedlivější

Zdroj: čtk, 
Foto: redakce

 

Dále doporučujeme