12. července 2022
4 minuty čtení

Kdo vede v Jihlavě kandidátky do voleb, které se budou konat v druhé půlce září?

V Jihlavě vedou kandidátní listiny do zářijových komunálních voleb členové radniční koalice i opoziční zastupitelé. Lhůta pro podání kandidátních listin registračnímu úřadu končí 19. července. Komunální volby budou 23. a 24. září.

Primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava) bude svoji pozici obhajovat z prvního místa kandidátky Pirátů a osobností z Fóra. Hnutí ANO, které přes výhru v minulých volbách skončilo v opozici, znovu povede bývalý náměstek jihlavského primátora Radek Popelka.

Jihlavský náměstek Vít Zeman z TOP 09 opět vede kandidátku Žijeme Jihlavou, v níž je TOP 09 se Zelenými.

Náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška z ODS je v čele společné kandidátky občanských demokratů a lidovců, na jejím druhém místě figuruje Martin Laštovička z KDU-ČSL, který je teď také náměstkem primátorky Koubové. 

Zástupci ČSSD podepsali pro letošní volby do jihlavského zastupitelstva koaliční smlouvu se stranou Levice, tuto kandidátku vede jihlavský zastupitel Martin Hyský. Lídrem KSČM v Jihlavě bude stejně jako před čtyřmi lety Ladislav Vejmělek, který teď také zasedá v městském zastupitelstvu.

SPD znovu připravila samostatnou kandidátku, na prvním místě je opět Petr Paul. Uvedl, že jde o kandidátku sestavenou z členů a sympatizantů SPD, která má podporu Trikolory. Také Paul je jedním z nynějších jihlavských zastupitelů.

Moravské zemské hnutí se v Jihlavě před čtyřmi lety do zastupitelstva nedostalo. Samostatnou kandidátku toto hnutí připravuje i letos, vést by ji měl Zdeněk Kučírek. Za hnutí to uvedl Ondřej Hýsek.

O místa v zastupitelstvu krajského města Vysočiny se tentokrát budou ucházet i Starostové, kteří před čtyřmi lety v Jihlavě svou kandidátku neměli. Jejich lídrem je Radek Hošek.

Informace poskytli ČTK  zástupci jednotlivých politických stran a hnutí.

Zdroj: čtk
Foto: redakce

Dále doporučujeme