05. srpna 2022
3 minuty čtení

Kdo se bude starat o zeleň v Jihlavě? Město hledá firmu, která bude o stromy, keře a květiny kompletně pečovat

Když se Jihlava zelená, kvete a je o stromy hezky postaráno, je to pastva pro oči. Zeleň do města zkrátka patří. A Jihlava právě teď hledá firmu, která se bude o zeleň v Jihlavě dlouhodobě starat. Posledních sedmnáct let se o městskou zeleň starali pracovníci Správy městských lesů Jihlava.

Radní schválili podmínky nadlimitní veřejné zakázky na služby s názvem „Péče a údržba zeleně na území statutárního města Jihlavy“. Jihlava tak může začít hledat firmu, která se postará o rostliny, keře a stromy na městských pozemcích. Posledních sedmnáct let o ně pečovali pracovníci Správy městských lesů Jihlava, s.r.o. „Ve smlouvě je ale množství ustanovení, která už nevyhovují potřebám města na straně objednatele a předpokládám i dodavatele. Chybí v ní například inflační doložka stažená na průměrnou roční míru inflace a podobně. Stávající smlouva je také výsledkem výběrového řízení a nelze ji tedy neustále měnit dodatky,“ vysvětlila důvod vypsání veřejné zakázky vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Pracovníci vítězné firmy budou mít mimo jiné na starosti výsadbu, řez a sanaci stromů a keřů. „Zakládání ploch letniček i trvalek a péče o ně, výsev trávníků - nikoliv však jejich sečení, zalévání rostlin, úklid zatravněných ploch či drobné řemeslné práce, jako je natírání zábradlí nebo výroba a instalace dřevěných zábran, aby na zeleň nevjížděla auta,“ dodala.

Město předpokládá, že roční platby za služby spojené s údržbou jihlavské zeleně nepřesáhnou 16 milionů korun. Smlouva s vítěznou firmou by pak měla platit od 1. ledna 2023.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci