10. února 2023
2 minuty čtení

Kde si o víkendu v našem regionu zalyžujete?

Na Vysočině se lyžuje na devíti sjezdovkách, od první únorové neděle jezdí znovu vlek také na svahu ve Svratce. Tratě pro běžkaře jsou upravené na Žďársku i na některých jiných místech kraje. V pátek po poledni bude pro lezce v ledu otevřená ledová stěna ve Víru, již se podařilo znovu pokrýt ledem díky posledním mrazivým dnům. Vyplývá to z informací, které dnes ČTK poskytli provozovatelé skiareálů.

Sjezdovky jsou na Vysočině otevřené na Harusově kopci, Fajtově kopci, v Novém Jimramově a ve Svratce na Žďársku. Na Jihlavsku se lyžuje na svazích v Lukách nad Jihlavou, na Čeřínku a na Šacberku. U Pelhřimova jezdí vlek na Křemešníku a na Havlíčkobrodsku u Světlé nad Sázavou. V Lukách budou v neděli dopoledne závody, pro veřejnost bude sjezdovka otevřená od 13:00, uvedli provozovatelé na webu.

A co běžkaři?

Upravené stopy pro běžkaře jsou na Žďársku. Z Nového Města na Moravě se běžkaři mohou dostat přes Lhotku i do tratí ve Žďáru nad Sázavou. Údaje o upravených tratích uvádí web Lyžařské Novoměstsko. O bílé magistrále v širším regionu Žďárska informuje destinační společnost Koruna Vysočiny. Upravené stopy jsou také v okolí Jihlavy.

Lyžařská trať s technickým sněhem je stále volně přístupná v rekreačním areálu Český mlýn v Jihlavě. Ve vyhrazených hodinách může veřejnost také na sportovní tratě novoměstské Vysočina Areny.

Zdroj: čtk
Foto: Ivon Kavalierová