21. března 2023
2 minuty čtení

Karel na nákupech pustil do světa novou píseň. Klip je vytvořen z příběhů na Instagramu

Půvabem drbny z pavlače, hlasem vyšeptaných psů, výmluvné tiché tlampače..., Takhle začíná nová písnička Léto kapely Karel na nákupech, kterou tvoří sedmero muzikantů ze Žďárských vrchů, Jihlavy, Olomouce a Prahy. Klip k písni je vytvořen z instagramových příběhů dvou mladých lidí, kteří sdílejí prakticky každou chvíli svého života na sociálních sítích. 

 „Máme tu jakési páté roční období, není ani zima, ani jaro. Ideální příležitost si pustit do života trochu barev, světla a tepla,“ zve k zhlédnutí nového videa zpěvák a autor písničky Radek Tulis. V klipu si zahrál s herečkou Eliškou Matzkeovou.

Inspirace na sítích

Pro tvorbu videa se kapela inspirovala světem sociálních médií a klip natočila jako mozaiku krátkých příběhů dvou lidí, kteří publikají kdejakou maličkost ze svého života na sociálních sítích. Klip režíroval Libor Orel jr., který je zároveň členem kapely a produkoval poslední studiovou nahrávku.

Selfie jako řízené pokrytectví

„Trochu se smějeme posedlosti dělat si všude selfíčka a točit videa sami se sebou. Tak jsme si jich naordinovali koňské dávky a udělali z nich klip,“ dodává Radek Tulis. Oba představitelé klipu se tak stali sami sobě kameramany, video je složeno ze záběrů, které herci sami natočili na mobilní telefon. Video v postprodukci upravil filmař Jarda Fikr tak, aby vizuálně připomínalo právě prostředí sociálních sítí.

Poslechněte si letní píseň...

Dále doporučujeme