06. února 2023
2 minuty čtení

Kapka naděje v jihlavské nemocnici: pro miminka jsou připravené nové inkubátory

Díky přístrojům za téměř milion korun, které zakoupil nadační fond Kapka naděje, se na jednotce intenzivní péče zlepšilo zázemí a péče o nedonošené a nemocné novorozence. Nadační fond Kapka naděje pořídil do jihlavské nemocnice také další přístroje do specializovaných dětských ambulancí za desítky tisíc. Nové inkubátory vyšly na 985 tisíc korun, tlakový holter 37 tisíc korun a měřící stanice na 48 tisíc.

Inkubátor patří mezi základní přístrojové vybavení novorozenecké JIP. „Díky inkubátoru jsme schopni nemocným a nezralým novorozencům zajistit termoneutrální prostředí, správnou cirkulaci vzduchu a koncentraci kyslíku včetně hygienicky bezpečného zvlhčení. Nový typ inkubátoru je přínosem především v jednoduchosti obsluhy, přístupu v péči o novorozence a zároveň i díky technickým požadavkům, které jsou v neodkladné péči o novorozence nezbytné,“ říká primář dětského oddělení Martin Zimen. K němu se přidává vrchní sestra Jana Zejdová: „Představte si stísněný prostor inkubátoru, možnost vsunout do inkubátoru dvě ruce a provést odběr u nezralého novorozence přes časem poničenou průhlednost plexiskel a s rychlým poklesem teploty v inkubátoru. Známe to a za nové inkubátory jsme opravdu více než rádi. Zvyšuje se tak komfort péče o ty nejmenší.“
 

Dalšími přístroji vybavil Nadační fond Kapka naděje specializované dětské ambulance
jihlavské nemocnice. „Jedná se o certifikovaný výškoměr pro endokrinologickou ambulanci atlakový holter pro diabetologickou a nefrologickou ambulanci. Inkubátory ATOM financovala společnost Shell Czech Republic, a.s., ostatní nadační příspěvky byly financovány Kapkou naděje,“ říká ředitelka nadace Dita Loudilová.

Zdroj: Nemocnice Jihlava

Dále doporučujeme