22. září 2022
2 minuty čtení

KACPU pro Kraj Vysočina bude v provozu minimálně do konce roku, odbavilo už přes 14 tisíc klientů

Na návrh krajského krizového štábu bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Jihlavě v současném režimu fungovat do konce letošního roku. Informoval o tom hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Centrum na Tolstého ulici v Jihlavě nyní odbavuje klienty z řad ukrajinských válečných uprchlíků dva dny v týdnu.

"Možná změna by byla operativně, pokud by skutečně došlo k nějakému významnému poklesu zájmu nebo např. k centrální změně, která by fungování asistenčního centra zásadně ovlivnila. Ale zatím jsme předběžně dohodnuti, že v příštích měsících, nejdéle do konce roku, bychom provozovali KACPU ve stávající formě," řekl Vítězlaslav Schrek.

KACPU pro Kraj Vysočina otevřel kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina na začátku března. Jeho původně nepřetržitý provoz se v polovině května změnil a uprchlíkům byli úředníci k dispozici jen v pracovní dny. Od července jsou úřední hodiny KACPU dva pracovní dny v týdnu. Od začátku uprchlické krize centrem prošlo podle údajů Kraje Vysočina 14 243 lidí, od začátku září jich bylo 390. 

Zdroj a foto: Tisková zpráva Kraje Vysočina, Kraj Vysočina

 

Dále doporučujeme