03. ledna 2023
2 minuty čtení

K zákazu návštěv v nemocnici se připojil i Pelhřimov

I nemocnice Pelhřimov, zřizovaná krajem, od středy zakáže kvůli epidemii akutních respiračních onemocnění návštěvy.
V ostatních čtyřech krajských nemocnicích už zákazy návštěv platí. Podle posledních údajů krajské hygienické stanice je na Vysočině na 100 000 obyvatel 2059 lidí s respiračním onemocněním, trápí je chřipky i RS viry.

„Zákaz návštěv se netýká doprovodu u porodu a pacientů v terminálním stadiu. Návštěvy těchto pacientů jsou možné vždy po dohodě s ošetřujícím lékařem či primářem oddělení. Dále v Nemocnici Pelhřimov platí doporučení používání ochranných prostředků dýchacích cest. Doporučení se týká pacientů, kteří do Nemocnice Pelhřimov dochází k ambulantnímu ošetření," uvedla mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.

Návštěvy už loni 27. prosince zakázala Nemocnice Jihlava, o den později se připojila také nemocnice v Havlíčkově Brodě. Od 19. prosince 2022 nesmí návštěvy také do nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Na 100 000 obyvatel Žďárska nyní připadá 3259 nemocných s respiračními onemocněními, je to nejvíc ze všech pěti okresů asi půlmilionové Vysočiny. Nemocnice Třebíč zakázala návštěvy v pondělí.

Zdroj: ČTK
Foto: Fb Nemocnice Pelhřimov


 

Dále doporučujeme