02. ledna 2023
2 minuty čtení

K zákazu návštěv se kromě jihlavské a havlíčkobrodské nemocnice uchýlila i Třebíč

S ohledem na obrovský růst chřipek, respiračních onemocnění, RS viru a covidu vyhlašuje Nemocnice Třebíč od 2. ledna 2023 zákaz návštěv.

Uvedené omezení se nevztahuje na přítomost u pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění, otců u porodu a doprovodu dětí, pokud navštěvující osoby nevykazují příznaky respiračního onemocnění.

Návštěvy už loni 27. prosince zakázala Nemocnice Jihlava, o den později se připojila také nemocnice v Havlíčkově Brodě. Už od 19. prosince 2022 nesmí návštěvy také do nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Podle její mluvčí Heleny Zelené Křížové zatím nemocnice obnovení návštěv neplánuje, nemocných je pořád hodně. Na 100 000 obyvatel Žďárska nyní připadá 3259 nemocných s respiračními onemocněními.

Aktuálně neuvažujeme, že bychom návštěvy u nás v nemocnici zakázali, ale samozřejmě bedlivě sledujeme situaci, pokud by se výrazně zhoršila, tak bychom k zákazu přistoupili,"  řekla mluvčí Nemocnice Pelhřimov Alexandra Knapová. Na Pelhřimovsku je nyní na 100 000 obyvatel 2420 nemocných s respiračními chorobami.

Zdroj: Nemocnice Třebíč, ČTK
Foto: Nemocnice Třebíč