30. října 2023
2 minuty čtení

Jubilejní desátý vánoční pokoj jihlavské nemocnice je otevřen. Na ten jedenáctý můžete přispět i vy

Pacienti se sníženou soběstačností kvůli chronickým defektům a ranám, které mnohdy končí amputačními výkony, jsou nejčastějšími klienty chirurgického oddělení jihlavské nemocnice. Právě pro ně se otevřel nově vybavený Vánoční pokoj.

Pacientům se díky dárcům pořídily především pomůcky, které jim i zdravotníkům usnadní pobyt v nemocnici. Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si vybere veřejnost věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, na daný email a Nemocnice Jihlava jim zašle platební podklady a na stránkách pomůcku označí jako obsazenou.

„Pečujeme o imobilní pacienty, kteří se potýkají se sníženou soběstačností v důsledku základního onemocnění, u kterých hrozí riziko vzniku dekubitů nebo velmi často již s dekubity přicházejí,“ říká staniční sestra chirurgického oddělení Šárka Hinková. Vybavení ocení nejen pacienti, ale také personál při poskytování každodenní ošetřovatelské péče. Celkově se podařilo vybrat 113 tisíc korun. Za peníze se pořídilo hlavně vybavení a pomůcky jako jsou invalidní vozíky, sprchovací lehátko, antidekubitní matrace, ale také spousta druhů polohovacích pomůcek.

Sbírka na jedenáctý Vánoční pokoj bude zveřejněna měsíc před Štědrým dnem, tedy 24. listopadu. Opět se bude jednat o vybavení nebo opravu pokoje, za který pacienti neplatí.

Zdroj a foto: Nemocnice Jihlava