17. srpna 2022
3 minuty čtení

Jsem zpět. Dejte druhou šanci vašim spotřebičům

Už se vám nehodí starý spotřebič? Nevyhovuje barva nebo výkon? Nevyhazujte ho! Poskytněte ho k recyklaci. Zpětně odebrané spotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika a ty plně funkční jsou v rámci projektu Jsem zpět bezplatně předány na místo, kde jsou zapotřebí.

 „Úspěšná spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN začala v roce 2010 a je zaměřená na technickou podporu sběru a na vzdělávací aktivity k problematice zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů. Vedle aktivity Jsem zpět jsou v rámci spolupráce realizovány například aktivity Recyklujte s hasiči, doplňková soutěž obcí My třídíme nejlépe, Envi dny, svačinkové boxy pro prvňáčky, vzdělávání zástupců obcí i doplnění sběrné sítě nádobami a podpora vybavení a zabezpečení sběrných dvorů. Přehled aktivit a informací je uvedený na krajském portálu Odpady Vysočiny,“ upřesňuje Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Společnost ELEKTROWIN, a. s., zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 30 000 000 vyřazených elektrospotřebičů s celkovou hmotností přes 500 000 tun.

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina
Foto: Freepik.com