24. listopadu 2022
2 minuty čtení

Jihlavští školáci osloví další pamětníky, výstava Příběhy našich sousedů měla úspěch

Určitě ani vám neunikla výstava Příběhy našich sousedů, která se nacházela v září v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Tento umělecký počin skvěle propojuje generace a projekt bude pokračovat i v letošním školním roce. 

„V tomto ročníku bude pracovat devět týmů ze základních škol v Jihlavě, které povedou jejich vyučující. Většina z nich už má i svého pamětníka, kterého navštíví, vyslechnou jeho vyprávění, a to pak zpracují do rozhlasové reportáže,“ popsala koordinátorka Příběhů našich sousedů pro Jihlavu Alena Holubová. „Na březen příštího roku potom plánujeme prezentaci výsledků práce jednotlivých žákovských skupin v gotické síni jihlavské radnice,“ doplnila Holubová.

Město Jihlava finančně podporuje propojování generací pomocí Příběhů našich sousedů od roku 2014, zapojilo se už pět desítek učitelů a téměř 250 žáků. Projekt organizuje společnost Post Bellum, která se z více stran věnuje uchovávání událostí 20. století budoucím generacím. Vzpomínky pamětníků zaznamenané dětmi se stanou součástí archivu Paměť národa. Příběhy z Jihlavska jsou také uložené na webových stránkách www.pribehynasichsousedu.cz.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce