09. února 2023
2 minuty čtení

Jihlavští radní schválili, jak bude vypadat po rekonstrukci Hájenka nedaleko Brtnice

Radní města Jihlavy schválili architektonickou studii, která je potřeba pro další projektování. „Autorem je studio Rusina Frei architekti, které bylo vybráno na základě veřejné soutěže,“ připomněl radní Jihlavy David Beke, který na přípravu projektu dohlíží. Jak se vám studie líbí?

Součástí areálu, jehož vlastníkem je město Jihlava, by podle navržené studie mělo být i hřiště nebo přírodní biotop, který může sloužit i jako koupaliště. Celý prostor by ohraničovaly nově uspořádané a opravené chatky, venkovní umývárna a toalety. Změn se dočká i hlavní budova.

Ve střední části domu je naplánována prostorná jídelna s novým zázemím, která bude zároveň i společenskou místností stejně jako zrekonstruovaná stodola. Pro letní táborový provoz je navržena venkovní jídelna na terase, která plynule navazuje na prosklenou zimní zahradu určenou pro zpestření aktivit během školního roku. Terasa poslouží také k provozní bezbariérovosti mezi objekty, jejichž podlahy jsou v rozdílných výškách. Veškeré ubytování uvnitř domu je situováno do podkroví. Nedílnou součástí hlavní budovy bude i plocha pro pozorování hvězd,“ doplnil David Beke.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci