11. dubna 2023
4 minuty čtení

Jihlavští baseballisté se po letech příprav dočkají otevření svého hřiště

Po několika letech příprav čeká Jihlavu v sobotu 15. dubna slavnostní otevření baseballového hřiště, které bude sloužit mládeži do 13 let.

Jihlavští Ježci chystají pro širokou veřejnost pestrý program. Chybět už tuto sobotu u Základní školy Otokara Březiny, kde se nově otevře baseballové hřiště, nebudou zápasy, kterými se zahájí hráčská sezóna nebo finále soutěže hodu do dálky.

„Celé dva měsíce jsme navštěvovali tělocviky prvních až třetích tříd základních škol nejen v Jihlavě. Děti zde mohly předvést své sportovní dovednosti a ty nejlepší postoupily do finálového kola. Těší nás velký zájem dětí i rodičů. Aktuálně máme přihlášenou téměř stovku dětí,“ říká Martin Tulis, předseda Baseballového klubu Ježci Jihlava.

Každý, kdo tento den na hřiště zavítá, si bude moci již od deváté hodiny ranní vyzkoušet různé baseballové dovednosti, zápasy budou začínat v deset hodin a v jedenáct hodin dojde k slavnostnímu otevření.

Počátky baseballu v Jihlavě se datují od roku 1989, avšak až v roce 2014 se zde začalo pracovat také s mládeží. Že to byl dobrý tah, se ukázalo již záhy. Každým rokem se ke klubu přidává spousta nových dětí a původní hráči
zůstávají.

„Nejdříve jsme hráli na škvárovém hřišti na Bedřichově. Bylo to ale hodně
nevyhovující a hledali jsme jiné prostory. V roce 2018 jsme přesídlili na hřiště u Základní školy Otokara Březiny, kde jsme se snažili improvizovaně přizpůsobit podmínkám a postupně připravovat výstavbu nového hřiště a rekonstrukci celého areálu. Rodiče, trenéři i samotní hráči věnovali budování hřiště tisíce hodin práce. Všem moc děkujeme, bez nich bychom to nezvládli,"
dodává vděčně Martin Tulis.

Celý projekt finančně podpořil Kraj Vysočina a Statutární město Jihlava. „Baseballový klub Ježci Jihlava jsou dynamicky rozvíjející se klub, který udělal v posledních letech velké množství práce. Neustále narůstá počet hráčů a ti nejlepší v současné době hrají i za reprezentaci. Proto jsem rád, že se podařilo vybudovat nové hřiště a posunout klub zase na další metu. Přeji co nejvíce homerunů, výher a radosti z předváděné hry,“ řekl Richard Šedivý, náměstek primátora.

Že je baseball v České republice na rozmachu si mohl leckdo povšimnout v minulých týdnech. Česká mužská reprezentace se na podzim probojovala na prestižní mezinárodní turnaj World Baseball Classic a s velkým úspěchem odehráli v březnu v Japonsku několik utkání s těmi nejlepšími týmy na světě. Ale také jihlavští sportovci slaví své úspěchy. Již třetím rokem mají Ježci své zastoupení v mládežnických reprezentacích, se kterými hrají po celém světě.

„Jsme na naše hráče hrdí. Do budoucna bychom chtěli v Jihlavě vybudovat také větší hřiště pro starší kategorie, které musí v současné době hrát domácí utkání ve Znojmě. Pevně věřím, že se vše povede a o jihlavských baseballistech ještě hodně uslyšíme," uzavírá Tulis.

Zdroj a foto: Baseballový klub Ježci Jihlava, z.s.

Dále doporučujeme