31. srpna 2022
2 minuty čtení

Jihlavští baseballisté mají větší a modernější hřiště. Pracovali na něm členové klubu a rodiče, odborné firmy najmuli jen v nutných případech

Jihlavský baseballový klub Ježci má opravené, větší a modernější hřiště blízko Základní školy O. Březiny. To původní už neodpovídalo parametrům pro pořádní všech mládežnických zápasů. O opravy hřiště se postarali především členové klubu a rodiče, odborné firmy si baseballisté najímali pouze na terénní úpravy, když byl zapotřebí třeba bagr nebo na položení nového trávníku. Hřiště kromě baseballového klubu budou využívat i místní školy a družiny. Město Jihlava poskytlo sportovcům dotaci ve výši 1,3 milionu korun. Dalších 200 tisíc získali baseballisté z Kraje a zbývající část pak z vlastních zdrojů. Celkově hřiště vyšlo na necelé tři miliony korun.

Na hřišti jsou nové vodovodní a kanalizační přípojky pro vybudování toalet a sociálního zázemí a nový je i trávník na sportovišti, které je posunuté až k tamní cyklostezce. Nechybí závlaha, antuková část nebo oplocení. 

Baseballový klub Ježci Jihlava má aktuálně přes sto dětí v osmi věkových kategoriích – od 4 do 15 let. A stále přibírají nové členy. „Nejviditelnějším úspěchem klubu je, že se naši hráči prosazují v reprezentacích. V loňském roce byl Adam Kohout s reprezentací do 12 let na Mistrovství Evropy druhý. Letos stejný výsledek zopakoval i Matouš Brabec a navíc přidal 9. místo z Mistroství světa na Taiwanu,“ uvedl předseda a hlavní trenér jihlavských baseballistů Martin Tulis.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: Lucie Brabcová