25. října 2022
3 minuty čtení

Jihlavský Vodomílek uspořádal v sobotu plavecké závody pro handicapované

V sobotu 22. října 2022 bylo na jihlavském bazénu E. Rošického pořádně rušno. Konaly se zde plavecké závody Jihlavský ježek 2022 pro handicapované děti i dospělé, které měl pod organizátorskou taktovkou jihlavský Vodomílek, letos už po sedmnácté. Sportovní klub, který se díky pomoci dobrovolníků týden co týden stará o to, aby mohli děti i dospělí s tělesným či kombinovaným postižením plavat a trénovat. Nálada byla úžasná, vlny adrenalinu rozburácely celý bazén, všichni fandili a těšili se z úspěchů každého závodníka. Mrkněte na reportáž, byli jsme tam.

Závodů se zúčastnilo 65 plavců z Prahy, Brna, Karlových Varů, Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, Kutné Hory, Frýdku Místku, a samozřejmě z Jihlavy. Velkou úlohu zde mají dobrovolníci, kteří pomáhají plavcům v momentě, kdy je potřebují. Někteří s nimi plavou v dráze, podporují je a jistí je, jiní jim pomáhají s mobilitou a přípravou před závody.

Stupně vítězů

V kategorii 50 metrů prsa mix se na prvních třech příčkách umístili:
Matouš Čermák, Věra Závorková a Vojtěch Utíkal

V kategorii 50 metrů volný způsob s asistentem získali medaile:
Markéta Pávová, Markéta Saitzová a Bohoušek Boreš

V kategorii 50 metrů znak mix se na prvních třech příčkách umístili:
Eduard Prokop, Kamila Suchanová a Věra Závorková.

Kompletní výsledková listina 

Všem vítězům gratulujeme a přidáváme obrovský respekt všem závodníkům, dobrovolníkům a asistentům.

Dobrovolníci ve Vodomílku

Vodomílek poskytuje tělesně postiženým lidem možnost zaplavat si pravidelně v bazénu. Bezpečně pod dozorem asistenta a trenéra. Těm plavcům, kteří mají zájem a potřebné schopnosti, umožní sportovní trénink a účast na závodech tělesně postižených. Závodníci pak soutěží na všech olympijských tratích rozděleni podle svého zdravotního stavu do deseti kategorií. 

Vodomílek stále hledá do svých řad dobrovolníky, kteří by rádi trávili svůj volný čas s handicapovanými plavci a pomáhali jim plnit si své sny. Pokud máte zájem, mrkněte na www.vodomilek.cz.

Autor: Ivona Kavalierová