19. ledna 2023
2 minuty čtení

Jihlavský Vodní ráj loni navštívilo 142 560 lidí, dvaapůlkrát více než předloni

V jihlavském Vodním ráji se vloni vystřídalo 142 560 lidí. V porovnání s rokem 2021, kdy provoz akvaparku druhým rokem ovlivňovala vládní opatření proti šíření koronaviru, byl loňský počet návštěvníků dvaapůlkrát vyšší. Za návštěvností před epidemií ale zaostal. Vstupné do akvaparku je od letošního ledna vzhledem k dražším energiím vyšší o desetinu. Kvůli snížení provozních nákladů je zavřený venkovní bazének navázaný na krytou část akvaparku, který se dřív přes zimu vyhříval, řekl dnes  mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

"Tam jsme spočítali, že náklady na ohřev vody jsou ročně někde kolem 100 000 korun," uvedl Málek k uzavření malého venkovního bazénu. V akvaparku byly také zkraje letoška kvůli úsporám méně často pouštěné vodní atrakce, jako jsou vířivky a chrliče vody. Protože se to návštěvníkům nelíbilo, vrátily se od tohoto týdne k dřívější frekvenci.

Návštěvnost se podle mluvčího od začátku letoška postupně zlepšuje, což je zřejmě způsobené i tím, že venku teď bylo spíš jarní počasí, které nepřálo zimním sportům. Nejvíc plno bylo minulou neděli, kdy do kryté části sportoviště přišlo 870 lidí. Za hodinu v krytém bazénu teď dospělí platí 155 korun. 

Zdroj: čtk
Foto: SUŠG Jihlava, FB Vodní ráj Jihlava (se svolením)