11. října 2022
2 minuty čtení

Jihlavský ICOM zaměstnává na 1400 řidičů. Víte, kolikrát za rok objedou zeměkouli?

Jihlavská společnost ICOM transport  zaměstnává 1 800 zaměstnanců a zajišťuje dopravu v pěti krajích. S logem společnosti můžete potkávat jak autobusy, tak i tuzemskou a mezinárodní kamionovou dopravu.

Společnost také provozuje autorizovaný servis Mercedes-Benz v Jihlavě a Humpolci, 18 čerpacích stanic a devět plně automatizovaných mycích linek. Společnost pravidelně obnovuje vozový park, který čítá okolo 800 autobusů a 300 nákladních vozů. 

Kolikrát objede ICOM zeměkouli?

Autobusy ICOMU se ročně přepraví na 28 milionů cestujících. Měsíčně ujedou 5,3 milionu kilometrů, což znamená, že za rok objedou zeměkouli 1 587 krát.

Za volantem jejích autobusů a kamionů sedí na 1 400 řidičů. Průměrná mzda řidiče autobusu je 47 500 Kč včetně diet. Průměrná mzda řidiče nákladního vozu je 50 000 Kč včetně diet. 

Nové autobusy i na Vysočině

Z nových autobusů se letos mohli těšit obyvatelé Vysočiny, Středočeského a Jihomoravského kraje. „Tento rok zakončíme s bilancí více než 150 nových autobusů a 50 nových tahačů za přibližně 760 milionů korun. V současné době se připravujeme na rozjezd v Jablonci nad Nisou, kde pro městskou hromadnou dopravu pořídíme 27 nových autobusů s hybridním pohonem,“ přibližuje Kateřina Kratochvílová ze společnosti ICOM TRANSPORT.

Zdroj: tisková zpráva ICOM TRANSPORT
Foto: redakce