28. dubna 2022
2 minuty čtení

Jihlavský Den zdraví letos poprvé v Cityparku

Den zdraví v Jihlavě je akcí, která už má v krajském městě Vysočiny svoji tradici a své příznivce. Letos se však místo konání přesunulo z jihlavské nemocnice na nové, a to do obchodního centra Citypark. Akce se koná v pátek 29. dubna 2022 mezi 10 až 18 hodinou. 

Jak přestat kouřit? Mám správně umyté ruce?

Na místě budou zdravotníci  také určovat hladinu glykémie, měřit se bude oxid uhličitý v plicích a nabídnuta pomoc Poradny pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité.  Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, porodní asistentky představí novinky pro nastávající maminky. Na místě bude poradna pro dárce krve i kostní dřeně, zdravotníci také podají informace pro ty, kteří čekají na výměnu kyčelních a kolenních kloubů. Zástupci Krajské hygienické stanice poví více o očkování.

Simulace poranění a ukázka ošetření

Novinku na Dni zdraví ocení všichni milovníci filmů. Naši zdravotníci z operačních sálů nalíčí zájemcům poranění a ukáží ošetření a také to, jak se šije rána.

Hlavním sdělením této osvětové akce je především důležitost preventivních prohlídek. Jen málokdo si je vědom, že právě preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků:

„Touto akcí chceme upozornit na důležitost prevence a odpovědnost každého z nás za své zdraví. Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné, a to by si lidé měli uvědomit,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Hana Hladíková s tím, že lidé procházející kolem stánků Dne zdraví by se na pár minut mohli zastavit a zkontrolovat svůj stav.

Zdroj: tisková zpráva Nemocnice Jihlava, foto: redakce

Dále doporučujeme