29. listopadu 2022
2 minuty čtení

Jihlavský Bosch se bude od ledna jmenovat jinak

Jihlavská společnost Bosch Diesel bude od 1. ledna 2023 používat obchodní název Bosch Powertrain. Nový název bude lépe zohledňovat rozšíření výrobního portfolia o elektromobilitu. Zatím vyrábí komponenty pro spalovací motory, ale už oznámila rozšíření programu o výrobky pro elektrická osobní auta.

Jihlavský Bosch zůstane i po změně názvu společností s ručením omezeným, stejné budou podle mluvčího i další údaje týkající se společnosti, včetně identifikačních čísel (například IČO, DIČ), adresy, statutárních orgánů nebo bankovního spojení.

První linky pro elektromobilitu

Letos v říjnu informovalo její vedení o tom, že se firma připravuje na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. První linky bude osazovat příští rok, v dalším roce počítá se zahájením sériové výroby.

Nové výrobní kapacity budou podle říjnových informací firmy budované postupně. Se sériovou výrobou elektronáprav, statorů a rotorů počítá od roku 2024 a sériovou výrobu elektromotorů má v plánu zavést v Jihlavě od roku 2025. Vedle výroby a montáže nových výrobků tam bude fungovat také dlouhodobá zkušebna.

Zdroj: čtk
Foto: Bosch Diesel

 

Dále doporučujeme