19. září 2022
2 minuty čtení

Jihlavské zastupitelstvo bude na úterním zasedání schvalovat šest milionů pro dopravní podnik

Na svém posledním zasedání před volbami, které se uskuteční 20. září 2022, budou jihlavští zastupitelé schvalost šest milionů korun z rozpočtu města na dokrytí letošní ztráty Dopravního podniku města Jihlavy tak, aby letos skončil s vyrovnaným hospodařením.

Kdyby nedošlo k zastropování cen energií, tak by se podle odhadů mohla ztráta Dopravního podniku města Jihlavy dostat i k několika desítkám milionů korun. Pro letošní rok město zaplatilo dopravnímu podniku 104 milionů provozní příspěvek a 19,5 milionu korun na opravy trolejí v ulici Havlíčkova.

„Připočteme-li nově schvalovaný provozní příspěvek ve výši šest milionů, dostaneme se na celkovou částku ve výši bezmála 130 milionů korun, kterou město pro letošek zaplatí dopravnímu podniku,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Vymazal s tím, že kdyby k tomu měly příští rok přibýt další desítky milionů korun, byla by to už velice složitá situace. „Věřím, že se to nestane a mohu slíbit, že se budeme i v nepříznivé situaci snažit pro rok 2023 zachovat co největší rozsah spojů MHD,“ dodal Vymazal.

Jak to bude s dodávkou energií?

Pro příští rok zatím má DPMJ dodavatele elektrické energie, jeho stávající smlouva je na dobu neurčitou. O dodávkách plynu na příští rok probíhají jednání s dodavateli a také se čeká, jak dopadne případné zastropování cen energií pro obchodní společnosti měst. 

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce

 

Dále doporučujeme