07. září 2023
2 minuty čtení

Jihlavské Silo sype jednu akci za druhou. Pojďte si zahrát deskové hry, zažít veganské hody nebo vyzkoušet výrobu hudebních nástrojů

Silo Jihlava je vznikající komunitní prostor otevřený všem. Členové komunity společně rozvíjí kulturu, podporují kreativitu, sdílení a spolupráci.

„Naší misí je vytvářet v Jihlavě komunitu a prostor otevřený všem, kdo souzní s hodnotami komunity bez ohledu na věk a původ. Společně podporujeme kulturu, kreativitu, sdílení a spolupráci, a budujeme bezpečné místo v centru města pro (sebe)rozvoj i zábavu," dočtete se na webových stránkách centra.

Díky dobrovolníkům, kteří sídlí v dominantní památkově chráněné stavbě za stromy parku Legionářů, ožilo místo koncerty, letními kiny, workshopy či aktivistickými večery.

I vy se v následujících dnech můžete vydat napříkad na Deskohraní, které proběhne u obilného skladu 10. září od 14 hodin. Pomoc maminkám v nouzi můžete na SWAPu 14. září a užít si veganské hody přijďte v pátek 22. září.

V tomto měsíci zde navíc probíhá výstava jihlavských umělců s názvem Síla Artu. V industriálním prostoru bude trochu obtížné rozeznat, co je exponát, co pouze zbytek původní podoby sila, už jen proto, že u děl nejsou žádné popisky. Kurátorem výstavy je Josef Vorlíček, jeho díla zde rovněž můžete najít, stejně jako vyjádření dalších umělců, například Jakuba Tomáše, Karolíny Kolbové, Lukáše Kříže, Adama Zrny, Anety Nety, Mikuláše Dokoupila nebo Justýny Zmekové.

Výstava je přístupná vždy od středy do soboty, od 16 do 22 hodin, její konec je naplánován na 24. září.

Zdroj a foto: silo.cz