05. května 2023
2 minuty čtení

Jihlavská zoo předá do Francie tygřici, která se narodila před pěti lety

Jihlavská zoologická zahrada brzo předá do Francie k dalšímu chovu tygřici sumaterskou. V zoo se před pěti lety narodila dvě mláďata tygrů sumaterských, první mladá samice našla po dvou letech nový domov v zoo v německém Krefeldu. O něco dřív měla opustit Jihlavu i druhá samice, jednání o transportech zvířat ale komplikovala epidemie covidu-19, řekla dnes Simona Kubičková z marketingového oddělení zoologické zahrady.

Mladá tygřice, která byla předaná v roce 2020 do Krefeldu, už má podle Kubičkové potomstvo, také u druhé se počítá s vytvořením chovného páru. Pokud se nestane nic mimořádného, převezme ji zoo ve francouzské obci La Boissière-du-Doré v nejbližších dnech. V Jihlavě zůstane jejich desetiletá matka Činta. "My budeme také čekat na nového kocoura k naší samici," uvedla. Minule si jihlavští chovatelé půjčili samce z brněnské zoo.

Tygři sumaterští jsou kriticky ohroženým druhem. Ve volné přírodě Sumatry jich žije přibližně 400 a podobný počet také v lidské péči, uvedla zoo na facebooku.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook Zoologická zahrada Jihlava