03. prosince 2022
2 minuty čtení

Jihlavská zoo je rekordmankou. Co se v jednom dni podařilo?

Jihlavská zoologická zahrada překonala v pátek 2. prosince dva rekordy. Počet letošních návštěvníků převýšil zatím nejvyšší návštěvnost zoo z roku 2019, kdy přišlo 346 600 lidí. Druhým rekordem byl živý betlém, který v areálu zahrady vytvořilo 375 účastníků, tematicky oblečených. Vytvořili tak český rekord v počtu postav živého betléma. Jihlavská zoologická zahrada tímto pokořila předchozí rekord, který byl vytvořen v Safari Parku ve Dvoře Králové, kde se v roce 2007 sešlo 231 postav. Výkon bude zapsaný v České knize rekordů. 

Rolí Marie, Josefa a a tří králů ujali herci Horáckého divadla, Ježíška představovala půlroční holčička. Většinu dalších postav sehrály děti ze základní školy T. G. Masaryka. Podmínkou bylo, aby účastníci měli odpovídající oblečení a nějaký atribut "darovníka". Kluci přišli třeba v beranicích a huňatých vestách, někdo měl hůl, jiný zvonky. Dívky nesly košíky s dary, andělé svíce. Zoologická zahrada přispěla čtyřmi poníky. 

Akce byla uspořádána ve spolupráci s Českým rozhlasem Vysočina a za bedlivého dohledu pelhřimovské Agentury Dobrý den. 

Návštěvnický rekord

Doposud nejvyšší návštěvnost měla Zoo Jihlava v roce 2019, kdy ji navštívilo 340 600 lidí. Dnes dopoledne branami zoo prošel již 340 601 návštěvník. Zoo je otevřena do konce roku, každý den, včetně svátků.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci, čtk
 

Dále doporučujeme