04. srpna 2022
3 minuty čtení

Jihlavská záchytka trhala v červenci rekordy. A jeden "ubytovaný" dokonce roztrhal zuby matraci

Letošní červenec se zapsal do historie jihlavské protialkoholní záchytné stanice jako ten s třetím nejvyšším počtem zachycených osob v měsíci za posledních deset let. Některé přivážejí policisté opakovaně. V červenci měla jihlavská záchytka 131 záchytů, letos celkově zatím 821.

Statistiky říkají, že v červenci se v průměru na stanici protočily čtyři zachycené osoby denně. „Jeden člověk tu byl za poslední měsíc třikrát. Pokaždé byl tak agresivní, že nám zničil matraci. Roztrhal ji a rozkousal,“ popisuje Lukáš Černý, vedoucí jediné záchytné protialkoholní astanice na Vysočině. Noc na PZS stojí čtyři tisíce korun. Více než polovina částek je ale nezaplacených.

Stále platí, že nejčastěji končí na protialkoholní záchytné stanici muži, a to z 88 procent. I tady  ale zaznamenali v uplynulých dvou letech změnu, žen přibylo. Jedna žena už byla letos na záchytce dokonce třiadvacetkrát, a zároveň je rekordmankou s nejvyšším počtem záchytů v tomto roce.

Stanice spadající pod jihlavskou nemocnici přijme ročně zhruba 1200 lidí. Ti, kteří tam skončí, musí být nejenom pod vlivem alkoholu, ale také ohrožovat svůj život a zdraví nebo být agresivní k sobě či okolí.

Zdroj: Nemocnice Jihlava