13. října 2022
2 minuty čtení

Jihlavská vysoká škola aktualizovala preventivně kvůli sexuálnímu obtěžování svůj etický kodex

V souvislosti s kampaní proti sexuálnímu obtěžování MeToo aktualizovala jihlavská Vysoká škola polytechnická svůj etický kodex a také zřídila etickou komisi. Na této škole naštěstí ale dosud žádné stížnosti týkající se sexuálního obtěžování řešit nemuseli. Ve škole také funguje psycholog, na kterého se mohou v případě potřeby obrátit studenti i zaměstnanci.

"Co se týká prevence jakéhokoli násilí nebo nevhodného sexuálního chování, zaplaťpánbůh u nás zatím žádné případy nebyly. Máme etický kodex a velmi se snažíme podporovat otevřený přístup. Doufám, že se to nestane, ale možná je to tím, že naše škola je významně menší než jiné školy, vždycky je to o nějaké statistice. Snažíme se se studenty i s akademiky pracovat tak, aby k těm nehorázným věcem nedocházelo," řekl ČTK rektor VŠPJ Zdeněk Horák.

Psychologická poradna pro studenty i zaměstnace

Pro potřeby studentů i zaměstnanců ve škole působí psychologická poradna, která zajišťuje také poradenství v oblasti posilování etických principů, diskriminace a sexuálního obtěžování. Poradna je součástí Poradenského a kariérního centra VŠPJ. "Vzhledem k tomu, že žádné podněty nebo stížnosti týkající se sexuálního obtěžování nebyly na škole dosud řešeny, nepřistupovali jsme v této oblasti zatím k dalším krokům," uvedla Marešová.

Co je MeToo?

Kampaň MeToo začala v říjnu 2017 v USA po vypuknutí skandálu kolem bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina. Předloni v březnu ho soud poslal na 23 let do vězení, byl uznán vinným ze znásilnění a sexuálního nátlaku.

Zdroj: čtk
Foto: redakce