01. května 2022
2 minuty čtení

Jihlavská nemocnice vylepší svoji laboratoř za více než 14 milionů

Nemocnice Jihlava bude mít nové vybavení laboratoří asi za 14,5 milionu korun bez daně. S dodavateli již uzavřela smlouvu. Podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové to budou přístroje, kterými oddělení klinické biochemie, mikrobiologie a imunologie nedisponuje, případně se bude jednat o výměnu za modernější verze.

Nákup z části hrazený z dotací má zlepšit odolnost a připravenost nemocniční laboratoře pro případ dalších pandemií. Vzorky testů na covid-19 se vyhodnocují přímo v nemocnici od března 2020.

"Oddělení provádí základní i specializovaná laboratorní vyšetření v odbornostech klinická biochemie, lékařská mikrobiologie, bakteriologie, parazitologie, sérologie, mykologie, alergologie a klinická imunologie a molekulární genetiky," uvedla Zachrlová.

Mezi novými přístroji je i digitální skener histologického preparátu asi za 2,5 milionu Kč bez DPH, který bude dodaný do poloviny léta. Vyplývá to z informací v registru smluv. Součástí nákupu nemocnice je také digestoř s detektorem formaldehydu, sekvenátor pro genetickou analýzu nebo analyzátor PCR. Podle Zachrlové bude stěžejní výměna mikroskopů za moderní.

Zdroj: ČTK, foto webové stránky Nemocnice Jihlava