06. dubna 2023
2 minuty čtení

Jihlavská nemocnice má jarní novinku. Pacienti na vozíčku mohou v areálu nově zahradničit

Díky dobrovolníkům, šikovným studentům a firmám se podařilo pacientům pořídit speciální truhlík, ke kterému zajedou i na vozíčku. Jarní novinku tento týden přivezli k pavilonu jihlavské nemocnice.

U jihlavské nemocnice dobrovolníci již dříve zřídili záhonky, kde pěstují třeba rajčata. Pacienti na vozíčku se mohli sice kochat pohledem, ale dosud nemohli navléct rukavice a s hlínou pracovat. To se díky novému speciálnímu truhlíku změní. „Pacienti mohou pohodlně zajet i s vozíčkem pod truhlík a tam zapomenout na chvíli na to, že jsou v nemocnici,“
popisuje myšlenku koordinátorka dobrovolníků Petra Humlerová.

Myšlenku, se kterou přišla koordinátorka dobrovolníků Žofie Vojáčková, pomohli naplnit studenti Střední školy stavební Jihlava. Průběžně se práce zhostili truhláři a klempíři pod vedením svých mistrů: „Velké díky patří také firmám, které nám přispěly na materiál. Klempířství Talpa nám dodalo materiál na plechovou vanu, díky které nebude z truhlíku protékat voda. Palubky Koten věnovaly dřevo,“ dodává vedoucí učitel odborného výcviku Jiří Volšinský.

Nový truhlík je umístěný u pavilonu F. Sloužit bude pod taktovkou dobrovolníků jihlavské nemocnice hlavně pacientům geriatrického oddělení.

Zdroj a foto: Nemocnice Jihlava