04. října 2023
3 minuty čtení

Jihlavou i Třeští po roce zavoní koláče. Lidé mohou přispět na Domácí hospic Bárka

Dnes se v Jihlavě a nově  v Třešti rozvoní na dvaceti stanovištích oblíbené koláče. Lidé budou mít možnost jejich koupí přispět dobrovolnou částkou na jihlavský Domácí hospic Bárka.

Výtěžek populární sbírky podpoří hospicovou péči, která umožňuje nevyléčitelně nemocným pacientům trávit svůj čas doma mezi rodinou. Centrální stánek bude pro veřejnost umístěný v Jihlavě, tradičně na horní části Masarykova náměstí v časovém intervalu 7.30 – 16.00 hodin.

Letos jsme rozšířili realizaci sbírky Koláč pro hospic i do Třeště, kam náš mobilní hospic Bárka rovněž zajíždí,“ informuje o novinkách Markéta Brestovská, vedoucí Domácího hospice Bárka. V Třešti budou moci místní přispět dopoledne od 7.00 na Poliklinice a odpoledne od 14.00 na náměstí T.G. Masaryka před místním supermarketem.

Jihlavská Charita připravila pro zájemce, kteří chtějí podpořit hospic Bárka rekordních 20 stanovišť, a to jak na veřejných místech, tak i ve firmách a institucích. Na každém stanovišti, budou moci lidé přispět do zapečetěných pokladniček, odnést si sladkou odměnu a získat informace o hospicové péči.  

To, co dělá sbírku Koláč pro hospic populární již několik let, jsou sladké koláčky rozmanitých chutí a náplní. Ty napečou místní pekárny Lapek, a. s., Veselo, Marek Telč, Křivánek z Luk nad Jihlavou, pekárna Větrný Jeníkov nebo i studenti z gastronomického oboru SOŠ, SOU a ZŠ Třešť.

„Hospicová péče je téma, které již není tabu a rezonuje společností jako velmi důležité. Což dokládá i zájem o pomoc při realizaci sbírky. Jsme moc rádi, že se nám hlásí studenti a dobrovolníci, kteří chtějí pomoci,“ uvedla Markéta Brestovská. Pomoc přislíbili studenti SOŠ Sociální u Matky Boží Jihlava, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Jihlava, dále VŠPJ a například i klienti Následné péče Jihlava.
Pro ty, co nebudou moci přispět ve středu 4. října bude připravena i dodatečná možnost přispět a odnést si koláč, a to na Podzimním jarmarku na Masarykově náměstí od 10.00 – do 18.00 hodin.

Zdroj a foto: www.jihlava.charita.cz