21. června 2022
3 minuty čtení

Jihlava si oddychne. Po dvouměsíčních opravách je konečně otevřený tunel na silnici I/38

Od úterního rána je znovu průjezdný tunel na obchvatu města, který byl 19. dubna uzavřen kvůli opravám.

Tunel měřící 310 metrů je součástí hlavního tahu, po němž auta projíždějí okolo krajského města ve směru od Havlíčkova Brodu na Znojmo a na Pelhřimov. Silnice zároveň slouží jako přivaděč k dálnici D1. Zakázku za 53,7 milionu korun bez daně dostala firma Energovod CZ.

Tranzitní těžká doprava musela po dobu oprav město objíždět, na průjezdu se kvůli uzavírce tvořily kolony. "Největší problémy nám dělali řidiči nákladních vozidel a dodávek, zejména zahraniční, ale také čeští, kteří nechtěli vážit tu cestu a využívat objízdné trasy dálnice, jak to měli stanoveno," uvedla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Policisté kontrolovali dodržování zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy do Jihlavy na pěti stanovištích, na nichž šlo auta otočit. Nejvíce záchytů měli ve směru od Velkého Beranova. Pokudy podle mluvčí sahaly až do nejvyšší možné výše, to znamená 2000 Kč na místě.

Dálniční přivaděč je nejvytíženějším úsekem silnic první třídy na Vysočině, podle posledního sčítání dopravy po něm za 24 hodin projede 27.500 vozidel.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce