23. března 2022
2 minuty čtení

Jihlava otevřela pro děti z Ukrajiny adaptační třídu

Základní škola E. Rošického v Jihlavě otevřela adaptační třídu, do které chodí děti z Ukrajiny. Určená je pro žáky 3. až 7. tříd a navštěvovat ji bude moci maximálně 20 dětí. Ti se budou s naším školským systémem a zvyklostmi seznamovat asi dva až tři měsíce, a poté by mohli přejít ke svým novým českým spolužákům.

Mrkněte na video... 

Děti se seznamují s českým prostředím

Podle slov ředitele ZŠ Rošického pana Františka Svobody bude cílem adaptace seznámení se se školním prostředím, podmínkami života v České republice, zvyky i praktickým chodem života. Součástí bude rovněž tělesná a výtvarná výchova. Ve třídě budou střídavě působit asistentka, učitelka a školní psycholožka.

Na ostatních základních školách v Jihlavě se děti začleňují do běžných tříd. K 15. březnu už bylo v jedenácti  jihlavských základních školách 106 dětí z Ukrajiny. "Základní školy v Jihlavě mohou se stávajícími kapacitami přijmout maximálně 200 dalších dětí, tzn, že jsou už volná místa zaplněna z více než 50%," uvedla Hana Ustohalová z odboru školství jihlavského magistrátu. Do mateřských škol v Jihlavě podle jejích slov k 15. březnu nastoupilo 23 dětí ukrajinských uprchlíků.

Zdroj: Tisková zpráva, Magistrát města Jihlava