28. května 2023
2 minuty čtení

Jihlava navýšila finance v dotačním programu pro malé kulturní projekty

Radní města Jihlavy schválili prodloužení lhůty pro podávání žádostí a navýšení alokovaných financí v dotačním programu, který podporuje malé kulturní projekty. Nově lze podávat žádosti až do 15. června 2023.

Alokace druhého kola příjmu žádostí programu Podpora malých kulturních projektů 2023 tak místo 190 tisíc korun činí 300 tisíc korun.

V současné době trvá lhůta pro podávání žádostí v rámci druhého kola dotačního programu města „Podpora malých kulturních projektů 2023“. První kolo bylo ukončeno v březnu a dle velikého počtu přijatých žádostí je o dotační program veliký zájem. „Každoročně se do tohoto dotačního programu přihlásí minimálně 20 projektů. Letos se v prvním kole přihlásilo 27 projektů a řada kulturních aktérů již avizovala, že budou v druhém kole podávat žádosti také na akce konané v závěru letošního roku,“ doplnila Daniela Krišková z odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Program je určen na podporu kulturních akcí a aktivit přispívajících k rozšíření a obohacení kulturního života ve městě Jihlavě. Cílem je podpořit na jedné straně začínající pořadatele nebo kulturní aktéry a na druhé straně stávající komunitní uskupení a spolky, které se chtějí veřejně prezentovat. Může být podpořen i cyklus několika akcí, které jsou vymezeny žánrem, tématem, cílovou skupinou, atd.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci