09. října 2022
2 minuty čtení

Jihlava má nový komiks. Čtenáře seznámí s historií, kulturou a odpoví na zvídavé dětské otázky

Kam vyjet v Jihlavě na kole? Co čtou medvědi v jihlavské zoologické zahradě? Co si mezi sebou povídají zajíci na sídlišti? Proč nekupovat vločky v krabici? I na tyto otázky odpoví nový komiks, který vznikl ve spolupráci s jihlavskou ilustrátorkou a grafičkou Evou Bystrianskou.

Tomáš z Jihlavy a Anna z Německa provádí čtenáře Jihlavou roku 2032. Annin dědeček se narodil v Jihlavě, ale město musel po 2. světové válce opustit. Nyní se vrací se svou vnučkou a všichni tři společně objevují Jihlavu. Komiks se během října dostane do lavic žáků 4. a 5. tříd všech jihlavských základních škol a je do vybrání k dispozici zdarma na Turistickém informačním centru na Bráně Matky Boží.

„Na vzniku komiksu se podílela také pedagožka Alena Tkadlečková. Chtěli jsme totiž, aby přiblížil i současnou Jihlavu a podnítil ve čtenářích zvídavost. Proto ho mohou využít nejen žáci, ale i dospělí, například k vlastním průzkumům Jihlavy. Mohou se v něm třeba dozvědět, kde tu žijí modré žabky nebo kudy vede hranice mezi úmořími. To je pro děti důležité, jelikož se s Jihlavou tak více sblíží a budou se sem třeba jednou po škole chtít vrátit,” přiblížila primátorka města Karolína Koubová.

Součástí tvůrčího týmu komiksu byly také Katarína Ruschková z odboru životního prostředí a Jana Petrůjová z odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Zdroj a foto: www.jihlava.cz/jezkovyoci