15. září 2022
2 minuty čtení

Jihlava je plná nadšených sportovců. V sobotu proBĚHne charitativní akce pro ZOO

Běh, klus nebo chůze? Styl je na vás. Zúčastnit se můžete, ať jste dospělák, dítě, miminko v kočárku, senior nebo třeba pes. Tak zní pozvánka na letošní první ročník charitativního běhu pro ZOO Jihlava, který se chystá na sobotu 17. září.

Pro děti je nachystána trať 500 metrů za libovolné startovné. Ostatní běžce čekají 3 kilometry. Kromě běhu je připraven i doprovodný program a tombola. Startovné jde v plné výši na podporu chovu všech zvířat, uhradit ho lze i předem na účet 2502252119/2010. Trasa začíná na dopravním hřišti a povede přes zoologickou zahradu.

Časový harmonogram:
14:00 Registrace závodníků
15:30 Start dětského běhu
16:00 Start 3 km běhu

„Celou akci organizujeme za podpory Atletiky Jihlava, která zde bude mít své stanoviště a děti si tak budou moci vyzkoušet několik disciplín. Na trase nám budou pomáhat strážníci Městské policie Jihlava, kteří také připravili několik aktivit, za splnění dostane každý drobný dárek. Samozřejmě nesmí chybět stánek ZOO Jihlava, dále hry pro děti i dospělé," uvedla jedna z organizátorek akce Michaela Čutková.

„Se sestrou nás to napadlo už před lety, ale až nyní se nám náš nápad podařilo zrealizovat. Čekala nás cesta do velkého neznáma. Je to vůbec první akce, kterou organizujeme, ale věříme, že se vše povede, počin bude mít úspěch a pomůže mnoha zvířatům ze zdejší ZOO a všichni si ji užijeme. Natolik, že si ji příští rok zopakujeme," dodává Čutková.

Zdroj: redakce
Foto: jcomp on Freepik