30. března 2023
2 minuty čtení

Jihlava hostila Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček

V Domě kultury v Jihlavě se ve čtvrtek 30. března praly o pozornost překrásné účesy i precizní líčení. Ve společenském sále se ale nekonal žádný ples, ale Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček.

Soutěž s názvem Harmonie je určena studentům středních škol oboru Kadeřník a Kosmetické služby. Koná se pravidelně jednou ročně, letos poprvé v Jihlavě. Mladí kadeřníci tvořili účesy na živých modelech i cvičných hlavách v několika kategoriích. Porotcům zamotaly hlavy originální výtvory v dámské kategorii účesové tvorby na téma Jarní romance a Culík jako společenský účes. Pánská kategorie se nesla ve stylu Pompadur.

Krásnou podívanou porotě i divákům zajistila soutěž ve fantazijním líčení v dekorativní kosmetice. Letošní téma Sahara nabízelo soutěžícím možnost využít make up v odstínech od zlaté, přes pískovou, až po vanilkovou. Někdo vsadil na tmavé oční stíny, někdo zase na třpyt a lesk. Kostým modelek byl v souladu s líčením a účesem, iluze pouštních krásek tak byla opravdu dokonalá.

Soutěže se zúčastnilo 24 škol z celé České republiky, zahraničním účastníkem bylo také Polsko. Nejúspěšnějšími účastníky byly školy z Ostravy a Havířova, Jihlava skončila v účesové tvorbě dvakrát na krásném čtvrtém místě. Celou soutěž organizačně zajistila jihlavská OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava.

Připravila: Anička Rásochová