16. července 2022
3 minuty čtení

Ježkovy oči, Jihlava si adoptovala v zoo ježka

V jihlavské zoo se může kdokoli stát "adoptivními rodiči" nějakého zvířátka. Této možnosti využila i redakce magazínu Ježkovy oči a adoptovala ježka ušatého, o kterého se dělí ještě s dalšími dvaceti adoptivními rodiči, mezi kterými jsou třeba i žáci základních škol, a to nejen z Jihlavy. Město jako zřizovatel zoologické zahrady nemusí hradit poplatek za reklamu a samotná adopce je hrazena ze soukromých prostředků.

„Adoptivní rodiče dostanou certifikát potvrzující zapojení do programu, získají cedulku umístěnou přímo u konkrétního zvířete a podle výše adopce i volné vstupy do zoo. Jsou také uvedeni v seznamu adoptivních rodičů na webových stránkách zoo. Nejdůležitější je ale dobrý pocit, že se stali součástí světové snahy o zachování populace ohroženého druhu zvířete,“ doplnila vedoucí marketingového oddělení jihlavské zoo Simona Kubičková.

O ježkovi ušatém

Ježek ušatý je druhem, který se vyskytuje v severní Africe, Střední Asii a na Blízkém východě. Nejčastěji žije na pouštích, polopouštích či ve stepích. Zde si vyhrabává až jeden metr hluboké nory, do kterých se přes den ukrývá. Živí se hmyzem, červy, drobnými obratlovci či ptačími vejci, občas nepohrdne ani zralým ovocem. Zajímavé je, že v chladných oblastech může ježek ušatý až na půl roku upadnout do zimního spánku a v horkých oblastech přečkává nejteplejší a nejsušší měsíce letním spánkem.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci

 

Dále doporučujeme