26. listopadu 2022
2 minuty čtení

Ježíškova pošta, tvůrčí dílny, ale i překvapení. Vánoce v Jihlavě přicházejí

Bezesporu nejkrásnější svátky v roce se blíží, Vánoce v Jihlavě začínají o první adventní neděli, 27. listopadu, rozsvícením vánočního stromu na náměstí a otevřením adventní vesničky. Na co všechno se můžete těšit?

Kulturní program v Jihlavě nabídne před Vánoci vedle koncertů, divadel a trhu v adventní vesničce na náměstí také soutěžní vánoční putování, Ježíškovu poštu nebo tvorbu ledových soch. V nově otevřeném informačním centru v ulici Matky Boží budou různé tvůrčí dílny. Program bude vždy od středy do neděle, zapojí se především místní spolky.

Překvapení bude, ale bruslení to není

Něco si ještě organizátoři nechávají jako překvapení pro případ, že bude mrznout. Nebude to ale kluziště s umělým ledem, které letos radnice nenechala postavit kvůli jvysokým nákladům na elektřinu. "Ale věřím, že to nám nezabrání si advent užít," uvedl ředitel.

Vánoční putování

Vánoční putování bude v Jihlavě potřetí. "Začalo v covidu jako 'bezpečná' varianta vánočního prožitku s dětmi venku," uvedl mluvčí města Radovan Daněk. Letošní cesta od první adventní neděle nabídne 12 vyzdobených zastavení se soutěžními úkoly. Herní plán bude v infocentru. Přání pro Ježíškovu poštu tam mohou děti nosit do 17. prosince. Grafická podoba letošních Vánoc je od jihlavské ilustrátorky Kateřiny Kynclové.

Tvůrčí dílny

Tvůrčí dílny, například řezbářská, budou v informačním centru o víkendech, nejčastěji v sobotu. Vyrábět se tam budou i vánoční svícny, pohlednice a perníčky, koupit se dají drobné dárky od regionálních výrobců. Podrobný vánoční program je na webu Brány Jihlavy. Koncerty bude hostit také gotická síň radnice.

Zdroj: ČTK
Foto: www.jihlava.cz