22. března 2022
2 minuty čtení

Jezdíte po Jihlavě na kole? Cyklostezek bude víc

Milovníci jízdy na kole po krajském městě a okolí mohou zajásat. Vedení města chystá stavbu nových cyklostezek, které mají zvýšit bezpečnost cyklistů. Jedna taková povede od kaštanové aleje po ulici Telečská a s její stavbou se začne už letos v květnu. Dlouhá bude 793 metrů.

Trasa cyklostezky je rozdělena na dva samostatné úseky. Jeden podél výpadovky na Pelhřimov od kaštanové aleje po podjezd pod obchvatem Jihlavy a druhý úsek od úrovňové křižovatky u kotelny pod hřbitovem po napojení na stávající cyklostezku Na Skalce u ulice Telečská. „Stezka bude odvádět cyklisty z vysoce frekventované silnice směrem od Pelhřimova, ulice Žižkova a U Hřbitova,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška s tím, že celá cyklostezka by měla být hotova do poloviny listopadu.

V dubnu se začne budovat také 893 m dlouhá cyklostezka od ulice Mlýnská po ulici Helenínskou kolem Plastikovu. Jde o poslední úsek s chybějící cyklotrasou podél řeky Jihlavy. Na obou koncích bude napojena na již stávající stezky. Hotová by měla být do konce května 2023.

zdroj: Magistrát města Jihlavy