17. srpna 2022
3 minuty čtení

Jedinečná výstava plná silných příběhů z Jihlavy a okolí. Těšte se. Už brzy!

V Jihlavě se chystá nevšední výstava Příběhy našich sousedů. Ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum ji připravují pracovníci jihlavského odboru školství. V Parku Gustava Mahlera budou k vidění fotografie a vzpomínky 16 pamětníků z projektu Příběhy našich sousedů. Vernisáž je naplánována na 22. srpna na 17. hodinu. Výstava pak bude k vidění až do 30. září.

Velký podíl na vzniku výstavy mají žáci základních škol a gymnázia. Právě ti od roku 2014 s lidmi, na jejichž silné příběhy by se nemělo zapomínat, v Jihlavě a jejím okolí natáčejí. „Od roku 2014, kdy Jihlava začala s organizací Post Bellum spolupracovat, se do projektu Příběhy našich sousedů zapojilo celkem 14 škol s 242 dětmi a 49 učiteli. Dohromady vyzpovídali už 61 pamětníků,“ doplnil vedoucí odboru školství Tomáš Koukal.

Na jaké příběhy a portréty se můžete těšit?

Představí se Zdeněk Baurešíma, Karel Bečvář, Květoslava Čaloudová, Ludmila Čechová, Zdeňka Dudrová, Jiří Holík, Jiří Chmel, Ludmila Klukanová, Jan Podstatzký Lichtenstein, Jan Litomiský, Hermína Musilová, Jiří Nosek, Pavel Štěpán, Eugenie Točíková, Hildegarda Vyskočilová a Ladislav Vilímek.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci

Dále doporučujeme