14. března 2023
2 minuty čtení

Jak se bránit? To se zdarma dozvědí senioři na čtyřech besedách. Zájem je velký, míst ubývá. Tak to nepropásněte

Jihlavský spolek Nebojte se policie přichází v letošním roce s nabídkou další pomoci seniorům. Právě ti jsou v současné době nejvíce ohroženi novými podvody. Spolek proto připravil projekt, který nazval Jak se bránit. Uspořádá čtyři besedy, při kterých bude upozorňovat zejména na nové formy podvodů. Současně pomůže podvody rozpoznat, aby se senioři (a nejenom oni) nestali oběťmi této kriminality. 

Podvody na sítích

První beseda Jak se bránit podvodům na internetu a sociálních sítích se bude konat 27. 3. 2023 od 15:00 hod v kongresovém sále krajského úřadu v Jihlavě. „Budeme se tedy věnovat těm podvodům, při kterých dochází k odčerpání velkých částek z účtů. Beseda je věnována nejenom seniorům, ale i dalším lidem, kteří internet stále častěji používají nebo jsou nuceni používat a nemají potřebné informace o hrozbách v kyberprostoru a nemají ani znalosti o bezpečném chování na internetu,“ uvedl hlavní organizátor projektu Antonín Křoustek.

Bezpečnost nejen při nákupech

Druhá beseda se bude konat 29. května a zaměří se na bezpečnost  při nákupu zboží. Tuto problematiku přiblíží tiskový mluvčí ČOI. Třetí beseda se uskuteční v září a bude zaměřena na téma sociální chudoby. Prostřednictvím odborníků seznámí veřejnost se všemi příspěvky ke zmírnění tíživé finanční situace a poradí, jak si o tyto příspěvky úspěšně zažádat.

Čtvrtá beseda v listopadu má posloužit ke zlepšení pocitu bezpečí a je nazvaná: Jak se bránit pachatelům kriminality.

„Všechny besedy jsou bezplatné a konají se pod patronací města Jihlavy a Kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že je o besedy už nyní velký zájem, doporučují organizátoři rezervaci místa,“ dodal náměstek primátora Jihlavy Radek Popelka, který převzal nad projektem osobní záštitu. K rezervacím podle jeho slov slouží email nebojtesepolicie@seznam.cz

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci
Foto: pixabay.com