27. září 2022
2 minuty čtení

Jak dobře se orientujete jen podle sluchu? To můžete zjistit v pátek díky jihlavskému Tyflocentru a akci Noc vědců

Jak už jsme vás informovali včera, tento pátek se uskuteční v Jihlavě na Vysoké škole polytechnické akce Noc vědců, v rámci které si můžete vyzkoušet, jak vám "fungují" vaše smysly. Už jsme vám dávali  vědět o možnosti změřit si sluch pomocí speciální aplikace, kterou vyvinuli studenti jihlavské VŠPJ, dnes bychom vás rádi upozornili na další program. Díky pracovníkům jihlavského TyfloCentra se můžete zapojit do soutěže ve zvukové střelbě a vyzkoušet, jak se dokážete orientovat jenom podle sluchu. Pozor, pokud se chcete této aktivity účastnit, zarezervujte si místo .

Díky jihlavskému TyfloCentru si na Noci vědců můžete vyzkoušet také chůzi v klapkách s bílou holí a průvodcem i hru zvanou Čichaná.

Co je zvuková střelba a k čemu slouží?

Při této netradiční disciplíně navádí střelce s laserovou pistolí v ruce ke středu terče zvuk měnící svou výšku. Zvuková střelba slouží k rozvoji sluchového vnímání, díky čemuž pomáhá posilovat prostorovou orientaci u nevidomých a zrakově postižených. Po skončení Noci vědců budou výsledky soutěže ve zvukové střelbě vyhodnoceny a ten nejlepší střelec obdrží hodnotnou cenu.

Kde se koná Noc vědců?

Noc vědců se koná na jihlavské Vysoké škole polytechnické v pátek 30. září 2022 od 17 hodin. Pokud se chcete zúčastnit aktivit, zarezervujte si místa na webu https://www.nocvedcu.cz/.

Zdroj: VŠPJ, Tyflocentrum Jihlava, redakce
Foto: redakce, Tyflocentrum Jihlava