24. ledna 2023
2 minuty čtení

I letos bude Vysočina v pohybu a opět budete moci sportovat týden zdarma

Kraj Vysočina letos veřejnosti znovu nabídne týden sportování zdarma. Různá sportoviště budou přístupná předposlední dubnový týden, řekl dnes novinářům hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Akce Vysočina v pohybu se loni uskutečnila poprvé, možnosti vyzkoušet různé sporty podle tehdejších údajů využily tisíce lidí. Na úhradu nákladů provozovatelům sportovišť kraj v tomto roce použije peníze, které mu zůstaly z loňského hospodaření.

Akci Vysočina v pohybu kraj poprvé uspořádal vloni, aby lidem po epidemii covidu-19 pomohl vrátit se k aktivnímu trávení volného času. "Ve vedení kraje jsme se rozhodli, i s ohledem na vyhodnocení, zájem a vlastně ten přínos, že bychom i v roce 2023 tento projekt chtěli zopakovat. Je na něj vyčleněno zhruba pět milionů korun," uvedl hejtman.

Jde o jednu z položek návrhu na využití části peněz, které kraji zůstaly z loňska. Návrh dnes projednala krajská rada a doporučila ho schválit zastupitelstvu kraje. Zastupitelé se sejdou 7. února.

Krajští radní dnes projednali převod celkem 269,4 milionu korun z minulého roku do letošního rozpočtu Vysočiny. Z nich je přibližně 230 milionů korun potřeba na vyrovnání závazků z minulého roku. Ze zbývající částky kraj dá například zhruba 30 milionů korun na vybavení nového domova důchodců u jihlavské nemocnice, který by měl být otevřený v letošním prvním čtvrtletí.

Jeden milion korun chce krajská samospráva uvolnit na nákup zbytkových dat mobilního operátora. "Abychom měli nějaký podklad pro analýzu návštěvnosti Kraje Vysočina a jeho turistických oblastí," uvedl hejtman. Stejnou částku dá kraj na vybudování výtahu v budově v Novém Městě na Moravě, již využívá jím zřizovaná Základní škola a Praktická škola.

Návrh, který dnes projednala krajská rada, se týkal jen části peněz, které kraji zůstaly na účtech z minulého roku. Celková částka bude podle hejtmana zveřejněná po zpracování závěrečného účtu za rok 2022.

Zdroj: čtk
Foto: Ivona Kavalierová

Dále doporučujeme