07. května 2022
2 minuty čtení

Hrad Roštejn zahájil sezonu skvěle, dnes můžete vyrazit na tradiční hodokvas

Sezona hradu Roštejn na Jihlavsku začala podle kastelánky Kateřiny Rozinkové dobrou návštěvností. Za duben, kdy byl v provozu jen o víkendech, přišlo přes 2000 lidí. Letos to bude od roku 2016 poprvé, kdy jeho fungování neomezuje ani rozsáhlá rekonstrukce, ani koronavirová opatření. Odrazí se to i na kulturním programu. Jeho součástí bude také Roštejnský hodokvas, který se koná dnes, 7. května 2022.

Hodokvas nabídne středověký život, výtěžek jde na dobrou věc


Od 13:00 bude otevřené středověké tržiště s nabídkou šperků, hraček, dřevěných a kožených výrobků a samozřejmě nebude chybět ani občerstvení. Vlastní program hodokvasu začneve 14 hodin a bude ochutnávkou středověkého života. Jeho součástí bude ukázka vojenského ležení, tržiště, šermířů i tanečních vystoupení. Výtěžek bude jako v minulosti věnován organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

"Hodokvas je tradiční akcí, která ale poslední dva roky z důvodu covidu-19 chyběla, dál se budeme vracet i k dalším vlastně tradičním akcím, které ale budou v novém hávu, s novinkami ve scénáři, s novými interprety, " řekla Rozinková.

Zdroj: ČTK, foto: Muzuem Vysočiny Jihlava