27. srpna 2022
2 minuty čtení

Horácké divadlo zahájí 83. sezónu happeningem a autorským představením plným akrobatů a tanečnic

V Horáckém divadle v září startuje 83. divadelní sezóna. Soubor ji přivítá v pasáži a ve foyer jihlavského divadla v sobotu 3. září v 17.30 hodin happeningem, zvaná je široká veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na osobní setkání i performance oblíbených herců.


 

První premiéra letošní sezóny nese název KLAUNOVA CESTA ZE ZEMĚ NA MĚSÍC a navazovat bude právě na zmíněný happening. Autorské představení na námět Michala Skočovského je výsledkem spojení tvořivého náhledu hned několika tvůrčích sil a uskupení. Tato snaha se soustředí okolo ústřední trojice protagonistů rozličných talentů a dovedností v osobách Františka Maňáka, Jakuba Škrdly a hostujícího Jiřího Juráše. Nese podtitul „Nic nás nerozdělí“ a má ambice oslovit diváky všech věkových kategorií.

Stejnou měrou pak formuje DNA této inscenace choreografická vize Anny Korby Vanacké, která zastřešuje jevištní pohyb hned dvou uskupení, která s Horáckým divadlem na realizaci inscenace spolupracují. Jedná se o nebývalou syntézu dvou poloh pohybových dovedností ve spojení akrobatů ze spolku SGYM - Sokol Jihlava a tanečnic z místní renomované Nart Dance School.

Hudební linku a text písní složil přímo na míru pro herečky Stanislavu Hajdukovou a Svetlanu Hruškociovou Mario Buzzi.

Příběh vypráví o neúspěšném klaunovi na sklonku jeho kariéry. Zatímco světovými médii víří pozornost okolo plánované obnovy amerického vesmírného programu v podobě startu raketoplánu k měsíci, mimo zájem všeho a všech se náš příběh vine slalomem peripetií, překážejících zrodu klaunova zamýšleného posledního velkolepého výstupu, kterým by na sebe rád přitáhl záři reflektorů sledující jeho poslední a snad jediný triumf

Zdroj: Tisková zpráva Horácké divadlo Jihlava
Foto: Zdeněk Stejskal