17. listopadu 2022
2 minuty čtení

Horácké divadlo se v neděli připojí k Noci divadel, rozdá také ocenění Horác

Horácké divadlo Jihlava se 19. listopadu připojí k Noci divadel, která se koná v řadě míst Česka i Evropy. Program budou tvořit hlavně hudební vystoupení, divadlo také rozdá svá ocenění Horác.

Program začne úderem 19. hodiny, kdy se budou předávat ocenění Horác. Horác je diváckou anketou, divadlo uděluje také cenu odborné poroty.

Následovat budou hudební vystoupení kapel, jejichž členové jsou také herci Horáckého divadla. První bude ve 20:00 Šakalí KMC, kavárenské uskupení Jana Fuchse, Martina Chaloupky a Přemysla Hrubého. Svůj koncert odehraje i OGCH - Orchestr Gerstnerova chaosu, který hraje vlastní hudbu a přednáší vlastní básně. Frontman a zakladatel sestavy je Stanislav Gerstner. Následovat bude koncert pražské kapely Dukla, která hraje kytarový pop nesoucí mimo jiné i odkaz nové vlny, post punku i rapu. Koncerty se budou konat v divadelním klubu.

Divadlo začalo v září svoji 83. sezonu, v níž uvedlo premiérově dvě nové hry, v září to byla Klaunova cesta ze Země na Měsíc, v říjnu Fabian. Další premiéra na velké scéně se chystá na 10. prosince, divadlo uvede hru Šepoty a výkřiky Ingmara Bergmana. 

Zdroj: čtk
Foto: Horácké divadlo Jihlava
 

Dále doporučujeme