21. dubna 2023
2 minuty čtení

Fekální vůz, had za krkem i použité plínky. Také spousta vědomostí a zážitků. Takové byly oslavy Dne Země v Jihlavě

Soutěže, kvízy, výroba placek, slalom s popelnicemi, had za krkem, povídání o lese nebo jízda v popelářském voze - tyhle zážitky, stejně jako nové vědomosti a drobné dárky, si mohli lidé odnést z oslav Dne Země v pátek 21. dubna na Masarykově náměstí.

Akce se zúčastnili například pracovníci odboru technických služeb, nechyběli zástupci životního odboru, kteří poradili, jak předcházet vzniku odpadu. U jejich stánku si lidé mohli prohlédnout fotografie Evy Bystrianské, které upozorňují na současný způsob života, jehož standardní součástí je obrovské plýtvání a vyhazování.

Do oslav se rovněž zapojil Dopravní podnik města Jihlavy se svým ekologickým parciálním trolejbusem i  Zoologická zahrada Jihlava.

Pozvání na Masarykovo náměstí přijala také jihlavská sportovní akademie Elitavers, díky které si zájemci mohli vyzkoušet biatlonovou střelnici. Nechyběli zdravotníci z Prgress Rescue, Oblastní charita Jihlava, Městská policie, Dům dětí a mládeže, zapojily se základní školy.

Na program od 15 hodin navazuje cyklojízda z Masaryková náměstí do Českého mlýna za doprovodu primátora Jihlavy Petra Ryšky, zástupců HC Dukla Jihlava a strážníků městské policie.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce