29. května 2023
2 minuty čtení

FC Vysočina vybojoval záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. Soupeři nadělil bůra

Velký kámen ze srdce v neděli spadl fanouškům FC Vysočina. Od pádu z druhé ligy po dvou smolných duelech je dělilo opradu málo.

Dost možná nejdůležitější zápas FC Vysočina od postupu do II. ligy v roce 2000 skončil tolik potřebným vítězstvím domácího týmu a záchranou ve druhé nejvyšší soutěži. Jihlava se k němu v nedělním zápase s Vlašimí  probojovala nádhernou trefou Miroslava Křehlíka z 3. minuty. Poté už svůj náskok jen navyšovala na skvělých 5:0 (2:0). Dvakrát se trefil Justin Araujo-Wilson a po jedné brance přidali Jakub Selnar a Marvis Ogiomade.

Šlo o utkání, kde jsme hráli o život. Reagovali jsme na kvalitu Vlašimi, je to technicky kvalitní mužstvo, snažili jsme se eliminovat jejich přednosti. Byl tam jeden kritický moment, ale prostřední gól utkání prakticky rozhodl," uvedl po zápase nový trenér FC Vysočina David Oulehla, který na tiskové konferenci poděkoval vedení klubu, realizačnímu týmu, hráčům i skalním fanouškům.

„Čtrnáctý flek. Mohlo by se říci, z čeho se radujeme, vždyť je to nejhorší umístění v novodobé historii klubu. Je. Ale zároveň věřím, že to pro všechny bude ten potřebný restart. Těším se na podzim, těším se na novou sezónu, těším se na práci trenéra Davida Oulehly a celého týmu," podpořil svůj oblíbený klub na sociálních sítích skalní fanoušek Milan.

Foto: Zuzana Javůrková, fb FC Vysočina