03. května 2023
4 minuty čtení

FC Vysočina čekají velké změny. Novým koučem je David Oulehla, ve hře je sponzoring v hodnotě dvou desítek milionů

Fotbalový klub Vysočina Jihlava v posledních měsících procházel nelehkým obdobím. Aktuálně ale chystá velké změny, které by mohly vést zpět na přední příčky Fortuna národní ligy a následně k postupu do ligy první.

Novou vizi klubu dnes na tiskové konferenci představil sportovní manažer klubu Lukáš Vaculík. „Mám jasnou představu, kam máme dojít. Kudy ta cesta povede však neví nikdo z nás. To, co se dnes může jevit jako chyba nebo jako nešťastné kroky, se ukáže až při zpětném ohlédnutí. Já se řídím pravdou, že vše je tak, jak má být a jsem připraven tvrdě makat na tom, abychom společně definovaného cíle dosáhli. Důvodem, proč klub minimálně komunikuje navenek je postupný vznik nového marketingového oddělení. Hledáme ty správné lidi, kteří vytváří obraz klubu," uvedl Vaculík.

Chceme klub připravit do pozice špičkového přestupního přístavu pro mladé hráče a jako důstojnou dohru ve věku, kdy se zkušení hráči usazují před koncem kariéry.
Lukáš Vaculík, sportovní manažer klubu

Podle Vaculíka vize stojí na třech pilířích, které klub pojmenoval „Jihlava žije fotbalem". Jedná se o program, ve kterém se intenzívně pracuje na tom, aby klub plnohodnotně využíval svého marketingového potenciálu. To obnáší obnovení a zefektivnění spolupráce s mediálními partnery, regionálními sportovními organizacemi i významnými institucemi, školami a v neposlední řadě také s fanoušky a širokou veřejností. Druhý pilíř nese název „Každodenní život na stadionu”, který klubu umožní lépe využívat jeho prostředí. Na spuštění čeká komunitní kavárna, zajišťuje se stravování prvotřídními potravinami od regionálních farmářů pro hráče a spřízněné osoby.

„To nejdůležitější zahrnuje třetí pilíř v podobě podporovatelského programu, jehož vybudování nás stojí nejvíce úsilí, ovšem je to práce, která si za rok jednání s partnery klubu teprve nyní sahá na svoje úspěchy. Je to tvrdá každodenní práce celého managementu a rozumím rozhořčení některých fanoušků, kteří opakovaně vyjadřují svoji nespokojenost na sociálních sítích. Ovšem s ohledem na výchozí pozici, která nebyla jednoduchá, je po roce klub připraven zásadním způsobem růst," dodává Lukáš Vaculík.

Hlavní trenér Ondřej Smetana byl odvolán, do hry aktuálně vstupuje kouč prvního týmu David Oulehla. Po vzájemné dohodě odchází Michal Vávra a Tomáš Palinek.

Co se týče sponzoringu klubu, je FC Vysočina dle svých vlastních slov před vrcholem osmitisícovky. Klubu za zády dnes stojí silná osobnost Tomáše Drastila, podnikatele v zahraničí, který má srdcem k fotbalu velmi blízko. Další zásadní osobností je generální partner, jehož jméno je denně skloňováno, ovšem ještě nemůže být s klubem oficiálně spojeno. Dohoda čeká na potvrzení. Částka, o které se jedná, se přibližuje hranici dvou desítek milionů korun za 12 měsíců, což může klub opět katapultovat do schopnosti postupu do nejvyšší soutěže. Klub má také své nové či staronové podporovatele v podobě dvou desítek partnerů, kteří vložili důvěru do nové vize a postupně ji tak může měnit v realitu.

Zdroj: TZ FC Vysočina
Foto: FC Vysočina